
У засіданні колегії прийняли участь перший заступник міського голови Валерій Пархоменко,заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Леся Марталішвілі, доктор медичних наук, професор, проректор Полтавського державного медичного університету Ігор Ксьонз, керівники міських закладів охорони здоров’я, міські фахівці.
У ході засідання були розглянуті основні напрямки діяльності галузі, акцентовано увагу на підсумки роботи первинної ланки, амбулаторно-поліклінічної та хірургічної служб.
Наголошено на досягненнях та визначені проблемні питання по напрямкам.
Бюджет галузі охорони здоров’я у 2024 роцісклав близько 2,0 мільярдів гривень. Із них понад 1 мільярд гривень надійшов у заклади від Національної служби здоров’я України за Програмою медичних гарантів. Фінансова підтримка комунальних підприємств з бюджету Полтавської міської територіальної громади склала понад 800 мільйонів.
Ключовим питанням минулого року для галузі охорони здоров’я стало впровадження реформ, регламентованих державою, зокрема - завершення реорганізації закладів охорони здоров’я, організація роботи військово-лікарської комісії, реформа МСЕКу.
![]() |
![]() |
У 2024 році продовжувалося оснащення сучасним медичним обладнанням закладів охорони здоров’я. Зокрема, придбано: інтервенційна ангіографічна система, сучасний цифровий мамограф, ендоскопічне обладнання для впровадження малоінвазивних методів діагностики та лікування, лабораторне та реабілітаційне обладнання.

Пріоритетними напрямками галузі охорони здоров’я міста на 2025 рік повинно стати:
- покращення доступності та якості надання медичної допомоги по пакетам медичних послуг, в тому числі з амбулаторної реабілітації та розширення можливостей зі стаціонарної реабілітаційної допомоги;
- інтеграція супроводу і лікування хворих на психічні розлади та розширення можливостей діагностики та лікування туберкульозу на первинному рівні;
- створення центрів ментального здоров’я в кластерних закладах громади;
- розвиток лабораторної служби та отримання сертифікації за системою ISO;
- створення служби паліативної допомоги у загальних закладах міста;
- завершення формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я ПМТГ та виконання перспективних планів розвитку лікарень спроможної мережі;
- впровадження державної політики сфери громадського здоров'я в Полтавській міській територіальній громаді.
Валерій Пархоменко подякував медикам за злагоджену роботу та наголосив що медична галузь і у подальшому буде у пріоритеті та матиме підтримку з боку влади. Заступник міського голови Леся Марталішвілі позитивно оцінила результати роботи Департаменту та підпорядкованих закладів охорони здоров’я.
Отже, у 2025 році, заклади охорони здоров’я міста продовжать роботу по поліпшенню якості та доступності медичної допомоги для населення громади.