25 листопада розпочинається міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка триває до 10 грудня. Це час активної боротьби і підвищення обізнаності про насильство, особливо те, яке вражає жінок та дітей.
Метою цієї акції є звертання уваги суспільства на проблеми насильства в сім’ї, гендерного насильства, а також насильства через стать чи вік.
Акція «16 днів проти насильства» була започаткована в 1991 році Міжнародним Інститутом Лідерства для Жінок. Ця акція відзначається щороку та об’єднує жінок, чоловіків та дітей у боротьбі проти насильства.
Цікаві факти:
- Акція охоплює більше 3 700 організацій та осіб з понад 164 країн.
2. Акція «16 днів проти насильства» сфокусована не лише на насильстві над жінками, а й включає питання війни, військових конфліктів та насильства над дітьми.
3. Ця акція є частиною глобального руху за права жінок та дітей, а також за їх безпеку і благополуччя.
4. 10 грудня, в заключний день акції, відзначається Міжнародний день прав людини, що підкреслює важливість проблеми насильства як порушення основних прав людини.
Акція «16 днів проти насильства» є часом, коли всі ми можемо об’єднатися для боротьби проти всіх форм насильства та будування більш справедливого та безпечного суспільства. Нехай ці дні будуть наповнені важливими ініціативами та діями, спрямованими на боротьбу з насильством. Бажаємо успіхів у досягненні мети та зміцненні соціальної підтримки. Період кампанії охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Тож навіть у такий непростий час, який наразі переживає наша країна, додержання права на захист від домашнього насильства не повинно вважатись другорядним. Щодня усі органи системи МВС працюють над тим, щоб створити безпечне середовище для кожного та кожної.
Насильству немає виправдання! Починай діяти! Не замовчуйте та не відвертайтеся від тих, кому потрібна допомога.
Допомога у випадку домашнього насильства!
Гаряча лінія з попередження домашнього насильства в Україні 15-47.
•Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства,торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 та 116 123 (цілодобово, безкоштовно).
- Національна «гаряча лінія» з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми - 0 800 505 501 та 527 (цілодобово,безкоштовно)
- Гаряча лінія безоплатної правової допомогиn - 0 800 213 103.
- Нацональна поліція - 102